دکتر فاطمه طاهریان / تشخیص و درمان بیماری های مغز و اعصاب / ویژگی های بهترین متخصص مغز و اعصاب چیست؟
مدت زمان مطالعه ۲۳ دقیقه

ویژگی های بهترین متخصص مغز و اعصاب چیست؟

فهرست محتوا
 1. بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران را چگونه پیدا کنم؟
 2. متخصص مغز و اعصاب کیست؟
  1. متخصص مغز و اعصاب را با جراح مغز و اعصاب اشتباه نگیرید!
  2. برای انتخاب متخصص مغز و اعصاب باید به چه نکاتی توجه کرد؟
  3. وظیفه متخصص مغز و اعصاب چیست؟
 3. نگاهی سریع به بیماری های مغز و اعصاب
  1. هنگام مواجهه با چه مشکلاتی باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد؟
  2. چه بیماری هایی مربوط به متخصص مغز و اعصاب است؟
  3. درمان اختلالات مربوط به خواب
  4. درمان دیسک کمر و دیسک گردن
  5. نحوه مراقبت از بیماران مبتلا به آلزایمر
  6. ضربه به سر در کودکان و بزرگسالان
 4. تست های تشخیصی بیماری های مغز و اعصاب
  1. سی تی اسکن
  2. ام آر آی
  3. نوار مغز
  4. نوار عصب عضله
 5. بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران
  1. بهترین متخصص مغز و اعصاب چه کسی است؟
 6. چگونه بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران را پیدا کنیم؟
  1. ۱- جست و جو در اینترنت
  2. ۲- جست و جو در شبکه های اجتماعی
  3. ۳- پرس و جو از دوستان و آشنایان
  4. ۴- استفاده از مشاوره آنلاین
 7. بهترین متخصص مغز و اعصاب چه ویژگی هایی دارد؟
  1. دانش و مهارت
  2. تجربه
  3. مجوز پزشکی معتبر
  4. اهمیت دادن به برگزاری جلسات مشاوره
  5. استفاده از ابزارهای پیشرفته برای تشخیص بیماری
  6. ارائه توصیه ها و مراقبتهای لازم برای کنترل بیماری
  7. دریافت هزینه معقول
 8. سوالات متداول
  1. سخن پایانی :
  2. راه های ارتباطی با دکتر فاطمه طاهریان:
   1. تماس با دکتر طاهریان

طبق بررسی های انجام شده روی مراجعات به پزشکان، یکی از بیشترین مراجعه ها، مراجعه به پزشک مغز و اعصاب است. این مراجعات عموما به خاطر مشکلاتی از قبیل مشکل ستون فقرات، مشکلات مربوط به اعصاب و حتی سکته مغزی است.
در حالی که مراجعه به پزشک متخصص مغز و اعصاب به صورت صعودی در حال افزایش است. نیاز است تا بهترین پزشک متخصص مغز و اعصاب را بشناسید تا بتوانید بهترین درمان را داشته باشید و بهترین نتیجه را از درمان بگیرید.
ما در این متن قصد داریم تا با بهترین متخصص مغز و اعصاب آشنا شویم و ویژگی های آن را بشناسیم.
اگر تا انتهای این متن همراه ما باشید می توانیم این مژده را به شما بدهیم که شما توانایی و دانش انتخاب بهترین متخصص مغز و اعصاب را دارید.

بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران را چگونه پیدا کنم؟

پیدا کردن یک متخصص مغز و اعصاب خوب در تهران، هنگام مواجهه با مشکلات و بیماری های مغز و اعصاب اهمیت بسیار بالایی دارد. چراکه بهبود این بیماری ها بیش از هرچیز بستگی به تشخیص درست و دقیق بیماری، آن هم در مراحل اولیه بیماری و سپس پیدا کردن راه درمان مناسب آن دارد. بیماری هایی که به موجب آن باید به متخصص مغز، اعصاب و ستون فقرات مراجعه کرد دایره گسترده ای دارد که شامل مشکلات ستون فقرات، مشکلات مربوط به اعصاب و حتی سکته مغزی است. در همه شهرها به خصوص شهرتهران پزشکان زیادی در حال فعالیت هستند؛ حال سوال این است که هنگام مواجهه با این بیماری ها باید به کدام پزشک مراجعه کرد؟

متخصص مغز و اعصاب کیست؟

نورولوژیست یا متخصص مغز و اعصاب، پزشکی است که در زمینه بیماری های مغز و اعصاب و همچنین ستون فقرات تخصص و مهارت دارد. فردی که به این درجه از پزشکی می رسد، بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی، به مدت ۴ سال دوره تخصصی مغز و اعصاب را طی می کند. بنابراین پزشک متخصص مغز و اعصاب می تواند به تشخیص و درمان اختلالاتی مثل مغز، نخاع و اعصاب و همچنین درمان اختلالات مربوط به ستون فقرات بپردازد. در این زمینه خوبست به توضیحات دکتر فاطمه طاهریان توجه کنید.

متخصص مغز و اعصاب را با جراح مغز و اعصاب اشتباه نگیرید!

متخصص مغز و اعصاب فردی است که به ارزیابی بیماری های مغز و اعصاب و راه حل های درمان غیرجراحی می پردازد. درصورتی که درد بیمار تسکین نیابد و درمان های غیرجراحی برای بیمار پاسخگو نباشد، متخصص مغز و اعصاب ببیمار را به جراح مغز و اعصاب معرفی می کند.
بنابراین در ابتدا بیمار برای بررسی ها و ارزیابی اولیه بیماری می بایست به نورولوژیست یا همان متخصص مغز و اعصاب مراجعه کند.
اما برخی از بیماری های ستون فقرات مثل تومور مغزی وجود دارد که از ابتدا برای درمان باید به جراح مغز و اعصاب مراجعه کرد.

برای انتخاب متخصص مغز و اعصاب باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویژگی های متخصص مغز اعصاب خوب

اخلاق پزشک، تجربه کافی، دانش بالا، نمونه کارهای موفق، مشاوره دقیق، داشتن کلینیک یا مطب با امکانات کافی ، وجود محیط آرام و بدور از تنش، اخذ هزینه مناسب از جمله مهمترین ویژگی هایی است که در هنگام مراجعه به پزشک باید به آن توجه ویزه ای کرد.

وظیفه متخصص مغز و اعصاب چیست؟


یکی از مهمترین اجزاء بدن انسان مغز است. مغز کنترل بسیار بالایی در عملکرد اجزا بدن دارد اما مغز به تنهایی نمی تواند کار کند. بسیاری از اجزاء بدن دست به دست هم داده تا عملکرد مغز انسان به درستی شکل بگیرد. یکی از مهمترین این اجزاء اعصاب است که همیشه در کنار واژه مغز استفاده می شود. دستگاه عصبی شامل مغز به همراه نخاع و اعصاب است که اعصاب اطلاعات را از مغز دریافت می کنند و به سایر اجزا بدن می رسانند.
مغز و اعصاب از جمله مهم ترین و پیچیده ترین اندام های بدن است که فعالیت در این حوزه نیازمند علم بسیار، مهارت و تجربه است. اختلالات مربوط به دستگاه مغز و اعصاب بسیار وسیع است. تشخیص و درمان انواع اختلالات مرتبط با سیستم عصبی و بیماری هایی همچون کمردرد، بیماری ام اس، سردرد، تشنج، صرع و آلزایمر در حوزه کاری متخصصان مغز و اعصاب است. پزشکان مغز و عصاب با شناخت دقیق و درست مشکلات بیمار نقش مهمی در پیشگیری از روند شیوع بیماری و بهبود علائم بیماری دارند. تصمیم گیری برای اجرای راهکار درمانی در زمان مناسب، نقش بسزایی در سلامت بیماران دارد.


نگاهی سریع به بیماری های مغز و اعصاب

برای درمان چه مشکلاتی باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد؟ بیماری هایی که توسط متخصص نورولوژی بررسی می گردد عبارتند از:

 • صرع
 • تشنج
 • میگرن
 • سرگیجه
 • کمردرد
 • نوروپاتی
 • گردن درد
 • دیسک کمر
 • دیسک گردن
 • پارکینسون
 • لرزش دست
 • ام اس
بیشتر بخوانید
نوار عصب عضله چیست و چگونه انجام می شود؟

هنگام مواجهه با چه مشکلاتی باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد؟


یکی از مهمترین سوالاتی که قرار است در این مقاله به آن پاسخ دهیم این است که برای درمان چه بیماری هایی باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنیم؟
بنابراین هنگامی که با بیماری های زیر روبه رو شدید باید به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید:

مبتلا شدن به انواع سردرد ( در تمامی نقاط سر و جمجمه)

احساس سرگیجه و احساس سبکی یا سنگینی غیرطبیعی در سر

عدم توانایی در حفظ تعادل

اختلال در راه رفتن

احساس ضعف در اندام ها

اختلال در حافظه

ضعف در اندام ها

بیهوشی غیر طبیعی و پایین آمدن سطح هوشیاری

اختلال در تکلم
داشتن چنین علائمی جزو شایع ترین بیماری مغز و اعصاب است که نشان دهنده بیماری های دستگاه عصبی است. هنگامی که فردی دچار چنین نشانه هایی باشد باید فورا به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کند.

چه بیماری هایی مربوط به متخصص مغز و اعصاب است؟


هر کدام از نشانه هایی که در بالا به آن اشاره شد، نشانه ای از بیماری های شایع مغز و اعصاب است. این بیماری ها شامل موارد زیر هستند:

 • انواع سردرد
 • که شامل سردرهای میگرنی، عصبی و … است.
 • بیماری های عروق مغزی مثل تنگی عروق مغز
 • بیماری اختلال حرکتی مثل پارکینسون
 • بیماری صرع و حمله های تشنجی
 • آلزایمر (فراموشی)
 • دمانس عقلی
 • سکته مغزی
 • تومور مغزی
 • تومور نخاعی
 • انواع گردن درد
 • بیماری ام اس
 • بیماری آفازی (اختلالی که در آن بیمار قدرت تکلم خود را از دست می دهد)
 • بیماری اتاکسی (ناهماهنگی و بی نظمی در حرکات عضلات)
 • انواع کمردرد
 • اختلالات مربوط به خواب

درمان اختلالات مربوط به خواب

یکی از اتفاقات شایع در بین افراد مشکلات بی خوابی است؟ چه کسانی بیشتر دچار چنین اختلالی میشوند؟ کسانی که دارای شغل های شیفتی هستند یا مدام در حال سفر کردن هستند، همچنین با افزایش سن اختلال بی خوابی بیشتر می شودو حفظ یک خواب مداوم شبانه سختتر می شود. افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند، اضطراب یا افسردگی دارند، مشکلات بی خوابی را تجربه می کنند. حال راه درمان چیست ؟ خانم دکتر طاهریان توضیحاتی در این باره ارائه می کنند.

درمان دیسک کمر و دیسک گردن

بیماری های مربوط به کمر و گردن اصولا مربوط به مشکلات فیزیکی بدن هستند، که بیشتر به خاطر فشاری که به بدن وارد میشود ، دیسکهای این نواحی از بدن دچار بیرون زدگی می شود. در خصوص بیماری های بیرون زدگی دیسک کمر و دیسک گردن توجه شما را به صحبت های خانم دکتر طاهریان جلب می کنیم.

نحوه مراقبت از بیماران مبتلا به آلزایمر

با بیماران آلزایمری باید چگونه برخورد کرد؟ این کی از چالشی ترین سوالات در زمینه بیماری های مغز و اعصاب است. ممکن است یک بیمار مبتلا به آلزایمر در یک دقیقه یک سوال را ده بار از شما بپرسد. خونسردی خود را حفظ کنید. و سعی کنید با آرامش ، خونسردی و مهربانی پاسخ بیمار را بدهید. افرادی که فراموشی می گیرند دچار اضطراب زیادی میشوند . با راهکارهایی که یک متخصص اعصاب به شما ارائه می دهد، به خوبی می توانید این اضطراب را از آنان دور کنید.

ضربه به سر در کودکان و بزرگسالان

هنگام وارد آمدن ضربه به سر، چه وقت باید به پزشک مراجعه کنیم؟ در صورتی که نشانه های زیر را داشتید به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنید:

ضربه به سر عموما در سانحه رانندگی اتفاق می افتد یا در اثر سقوط از ارتفاع. معمولا در کودکان به علت جنب و جوش های زیاد نیز این اتفاق شایع است. ضربه یا آسیب به سر بسیار نگران کننده است و فرد را دچار اضطراب می کند. اما بدانید که لایه های محافظت از مغز خیلی از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند استخوان جمجمه بسیار محکم و به ضخامنت چند سانتی متر بوده و در اطراف مغز مایعی وجود دارد که مانند ضربه گیر عمل کرده و از سر محافظت می کنند.

ضربه به پشت سر در موارد زیادی اتفاق می افتد، با دانستن و آگاهی کامل از نشانه های خطرناک و مراجعه به موقع به پزشک می توان از بروز بسیاری عارضه های بعدی جلوگیری کرد.

 • سردردی که هر لحظه رو به افزایش است.
 • احساس حالت تهوع و استفراغ مکرر
 • افت فشار
 • گیجی و منگی
 • و پرت و پلا گویی
 • ضعف در اندام ها…

در شرایطی که هر کدام از نشانه های بالا را داشتید، حتما به پزشک مراجعه کنید. اما پزشک در برخورد با این نشانه ها چه کاری انجام می دهد؟ حتما ویدئو کوتاه زیر را تماشا کنید و پاسخ را از زبان دکتر بشنوید.

تست های تشخیصی بیماری های مغز و اعصاب

متخصص مغز و اعصاب از چه تست هایی برای تشخیص بیماری های مغز و اعصاب استفاده می کند؟ تست های تشخیصی در بیماری های مغز و اعصاب چیست؟ مهمترین وسیله تشخیص در بیماری های مغز و اعصاب شرح حال است . شرح حال یعنی اطلاعاتی که بیمار به پزشک می دهد و سوالاتی که خود پزشک برای پیدا کردن بیماری از فرد میپرسد.
همچنین معاینه در کنار شرح حال، در تشخیص بیماری های مغز و اعصاب بسیار مهم و کمک کننده است. معاینات پزشکی بسیار دقیق و مهم است و کمک بسیار زیادی به تشخیص بیماری میکند.

سی تی اسکن


قدم های بعدی سی تی اسکن از سر است. سی تی اسکن یک روش تصویر برداری از سر است که به وسیله اشعه ایکس انجام می شود. یک روش تصویربرداری سریع و نسبتا با دقت کم است.

ام آر آی


ام آرآی هم از مغز انجام میشود و هم از ستون فقرات کمری و گردنی . ام آر آی هیچگونه ضرری ندارد. چون با یک میدان مغناطیسی انجام می شود. و درحقیق کاملا بی خطر است. زمان انجام ام آر آی و هزینه آن بالاتر از سی تی اسکن است . چراکه از سی تی اسکن بسیار دقیق تر است و دقت بالایی دارد.


نوار مغز


نوار مغز برای بیمارانی که مشکلاتی همچون موارد زیر داشته باشند بیشتر انجام میگیرد. بیمارانی که :

 • غش کنند.
 • تشنج داشته باشند.
 • صرع داشته باشند.
 • از هوش بروند.
 • یا گیجی و منگی زیاد و بیش از حدی داشته باشند.
بیشتر بخوانید
درمان تشنج در بزرگسالان

نوار عصب عضله

از نوار عصب عضله برای تشخیص بیماریهایی استفاده می شود که عصب تحت فشار قرار می گیرد. مثل دیسک کمر یا دیسک گردن ( که عصب به وسیله دیسک بیرون زده تحت فشار قرار میگیرد)، عصب کارپال تونل ( عصب در ناحیه مچ تحت فشار قرار می گیرد)، بیماری های عضله مثل میاستنی گراویس یا als. در کل نوار عصب عضله یک روش تشخیصی تخصصی و بسیار دقیقی است.

بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران


نورولوژیست ها در زمینه بیماری های مربوط به مغز و اعصاب فعالیت می کنند. بیماری ای مغز واعصاب، به دلیل حساسیت زیاد مغز و نخاع، نیازمند درمانی دقیق است. بهترین پزشک متخصص مغز و اعصاب کسی است ک از آناتومی کامل بدن، به خصوص مغز و اعصاب و ستون فقرات آگاهی داشته باشد.
بهترین پزشک نولوژیست، پزشکی است که بعد از معاینه دقیق شما و بررسی شرایط، بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب کند.
به یاد داشته باشید ممکن است پزشک برای تشخیص بیماری شما احتیاج به برخی از آزمایش های پاراکلینیک داشته باشد مانند ام آر آی یا نوار عصب و عضله و …
به خاطر داشته باشید در صورتی که برای درمان بیماری های مغز و اعصاب پیش دکتری نابلد و بی تجربه بروید ممکن اتس خطرات بسیار خطرناکی به همراه داشته باشد. در نتیجه اگر بتوانید بهترین متخصص مغز اعصاب را بیابید می توانید با خیالی آسوده برای درمان به پزشک مراجعه کنید و روند درمان خود را به صورت کاملا حرفه ای و در کمترنی زمان انجام دهید.

بهترین متخصص مغز و اعصاب چه کسی است؟


مغز و اعصاب نقش مهمی در عملکرد صحیح اجزای بدن دارد. انتخاب یک پزشک متبحر دراین زمینه می تواند در روند بهبود بیماری کمک شایانی کند. پزشک متخصص با شناخت دقیق و درست بیماری میتواند در روند بهبودی بیمار بسیار کمک کننده باشد از این بسیار مهم است که چه کسی را برای مراجعه و درمان انتخاب کنید.
بهترین متخصص مغز و اعصاب فردی است که :

 • مهارت بالایی در شناخت بیماری داشته باشد. تشخیص بیماری اولین و مهمترین قدم در روند بهبود و درمان است. علائم برخی از بیمای های مغز و اعصاب مشابه یکدیگر است. از اینرو نورولوژیست با انجام معاینات دقیق و در صورت لزوم انجام آزمایشات تخصصی بیماری را تشخیص می دهد.
 • داشتن علم و آگاهی بروز نقش مهمی در شناخت هر بیماری و روند بهبود دارد.
 • یک پزشک خوب برای بیمار وقت میگذارد و به حرفهای او کاملا گوش می دهد.
 • بیمار را به طور کامل معاینه می کند.
 • درخواست نکردن تست های غیر ضروری و غیرلازم. برخی از پزشکان قبل از هرچیزی به شما میگویند که تست هایی را انجام دهید. انجام دادن برخی از این تست ها با توجه به شرایط بیمار ضروری نیست و کمکی به تشخیص بیماری نمیکند و تنها هزینه بیمار را افزایش میدهد.
 • اتلاف نکردن وقت یکی از نکات طلایی است. یک پزشک خوب نباید با اتلاف وقت اجازه پیشروی بیماری را بدهد. با تشخیص درست و بموقع است که از بروز بسیاری مشکلات بعدی جلوگیری می شود.
 • داشتن سن کم یا سن زیاد پزشک هیچ تاثیری در روند بهبودی شما ندارد. شاید گمان کنید فردی که جوان است زیاد تجربه ندارد یا پزشکی که سن زیادی دارد اطلاعات بروزی ندارد! اما اینها تنها حدس و گمان هایی است که بی پایه و اساس بوده و سن ربطی به مهارت پزشک ندارد. متخصصان بسیاری هستند که با مهارت بالای خود نقش بسزایی در سلامت جامعه ایفا می کنند.

چگونه بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران را پیدا کنیم؟


۱- جست و جو در اینترنت


اینترنت یکی از منبع های قوی برای جست وجو و گردآوری اطلاعات است. بسیاری از پزشکان با تخصص های مختلف هستند که نمونه کارها و همچنین توضیحات علمی و دقیقی از تجارب خود و مراجعین شان را در وبسایت شخصی خود قرار داده اند. با مطالعه و جست و جو در بین سایت های پزشکی مختلف می توان به اطلاعات جالبی دست پیدا کرد.


۲- جست و جو در شبکه های اجتماعی


شبکه های اجتماعی بسیاری وجود دارند که مخاطبان فعال زیادی داشته و فعالیت در آنها می تواند در شناخت هرچه بهتر پزشکان متبحر، موثر و مفید باشد. اکنون متخصصان بسیاری وجود دارند که در شبکه های اجتماعی پرمخاطب همچون اینستاگرام بسیار فعال هستند. دیدن رضایت بیماران در شبکه های اجتماعی کمک زیادی به شناخت بهتر شما می کند. با مشاهده دیدگاه افراد در شبکه های اجتماعی می توان به یک جمع بندی مناسب رسید.

از موثرترین شبکه های اجتماعی در جامعه ما، پیج های اینستاگرامی است. پیج های اینستاگرام که در آن پزشک با توضیحاتی بسیار دقیق و به زبانی عامیانه به ارائه توضیحاتی می پردازند. اینکار مزایای بسیاری دارد ازجمله:

 • شناخت و آگاهی بخشی به افراد جامعه
 • دور شدن از خرافات و جهل
 • بالابردن آگاهی افراد جامعه
 • شناخت پیج های مفید و جذاب برای کاربر
 • کمک به سلامت جسمی و روحی افراد
instagram

۳- پرس و جو از دوستان و آشنایان


افرادی که قبلا به پزشک مراجعه کرده و تحت معالجه قرار گرفته اند، گزینه های بسیار مناسبی برای شناخت بهتر هستند. بخصوص برخورد پزشک با بیمار و حسن خلق وی در این مورد میتواند بسیار بسیار موثر باشد.


۴- استفاده از مشاوره آنلاین

با وجود همه گیری بیماری کرونا و سختی رفت و آمد، بسیاری از مردم بخصوص از شهرستانها می توانند به پزشکان متبحر در سراسر کشور دسترسی داشته باشند. بدین منظور با یک ثبت نام ساده و رایگان در سامانه ماوراطب به جست وجوی پزشک از میان پزشکان متخصص بپردازید. با گرفتن مشاوره آنلاین پزشک خود را بهتر بشناسید، بدون دردسر مشاوره بگیرید، در زمان و هزینه های پزشکی صرفه جویی کنید!

مشاوره آنلاین ماوراطب
مشاوره آنلاین

بهترین متخصص مغز و اعصاب چه ویژگی هایی دارد؟

دانش و مهارت

پزشکی که برای سلامت افراد جامعه تلاش می کند، در وهله اول باید دوره های تخصصصی را گذرانده و از لحاظ دانش فنی به مهارت بالایی رسیده باشد

تجربه

تجربه بالای پزشک در تشخیص بیماری ها و یافتن راه حل درمان بیماری، بسیار نکته حائز اهمیتی است.

مجوز پزشکی معتبر

علاوه بر موارد گفته شده، کسب مجوز معتبر پزشکی ضروری است. هیچ پزشکی بدون داشتن مجوز نمیتواند فعالیت کند. به خطر انداختن سلامت افراد جامعه جرم بزرگ و نابخشودنی خواهد بود

اهمیت دادن به برگزاری جلسات مشاوره

خوب گوش دادن شاید ساده به نظر برسد، اما بسیار بسیار مهم است! چراکه پزشک با دانستن علائم بیماری فرد می تواند به تشخیص دقیق تری از بیماری وی برسد.

استفاده از ابزارهای پیشرفته برای تشخیص بیماری

علاوه بر اینکه پزشک باید اجازه دهد بیمار به شرح حال خود بپردازد، باید بتواند از ابزارها و وسایل پیشرفته پزشکی به طور صحیح بهره ببرد.

ارائه توصیه ها و مراقبتهای لازم برای کنترل بیماری

بعد از آنکه بیماری تشخیص داده شد، بیمار باید بداند که از این پس چگونه باید از خود مراقبت کند، چه غذایی بخورد، چه مواردی را رعایت کند و …

دریافت هزینه معقول

متاسفانه افراد زیادی هستند که به دلیل هزینه های گزاف، از رفتن به بیمارستان خودداری می کنند. با در نظر گرفتن هزینه های مناسب می توان سلامت جامعه را تامین کرد. هر کس در هر موقعیتی که قرار دارد می تواند به کاهش بیماری ها در سطح کشور کمک کند

سوالات متداول

سخن پایانی :

بهترین پزشک مغز و اعصاب فردی است که با مهارت بالای خود می تواند علت بیماری های مغز و اعصاب و ستون فقرات را تشخیص داده و یک درمان مناسب را برای بیمار در نظر بگیرد. چنین فردی علاوه بر دانش نیازمند هوش و دقت بالایی در تشخیص بیماری دارد.به یاد داشته باشید در صورتی که نتوانید بهترین پزشک متخصص مغز و اعصاب را انتخاب کنید، ممکن است عوارض و خطرات بسیار زیادی برایتان داشته باشد. پس قبل از انتخاب پزشک و مراجعه برای درمان، وقت و انرژی کافی برای یافتن بهترین نوزولوژیست را بگذارید.

راه های ارتباطی با دکتر فاطمه طاهریان:

بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران


آدرس مطب: تهران، ستارخان، تهران ویلا، خیابان شهید رئیس زاده، پلاک ٨۵، طبقه چهارم
شماره تماس :

۶۶۵۰۵۷۵۰ (۰۲۱)
۰۹۹۰-۵۳۹۰۳۴۸


دکتر فاطمه طاهریان

ایشان دارای برد تخصصی بیماری های مغز و اعصاب هستند، همچنین در بیمارستان های رسول اکرم، فیروزگر، شریعتی و امام خمینی تجربه کاری داشته و سابقه درخشانی در حوزه بیماری های مغز و اعصاب و ستون فقرات داشته و حضور فعالی در کنگره های مطرح این حوزه از جمله کنگره مغز و اعصاب ایران، کنگره سردرد، کنگره تشنج و…داشتند. دکتر فاطمه طاهریان نزدیک به 10 مقاله isi در مجلات معتبر به چاپ رسانیده اند. در حال حاضر ایشان آماده خدمت رسانی در بیمارستان ها و کلینیک های متعدد و همچنین مطب شخصی جهت انجام معاینات و درمان بیماری ها هستند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
درمان تشنج در بزرگسالان

درمان تشنج در بزرگسالان

تشنج تغییراتی در فعالیت الکتریکی مغز می باشد. این تغییرات می تواند باعث علائم قابل توجه ای یا در موارد دیگر بدون علائم باشد. شاید برای خیلی از افراد در رابطه با درمان تشنج نیز سوال پیش آید، که جالب...

از میگرن چشمی چه می دانید؟!

از میگرن چشمی چه می دانید؟!

دیدن ستاره یا نورهای بسیار درخشان یا نقاط کور و سیاه کوچک بخشی از مواردی است که یک چشم پزشک ممکن است از بیمار خود بشنود. این علائم بسته به اینکه در هر دو چشم رخ می دهد یا خیر، اینکه معمولا بروز این...

مایع مغزی نخاعی چگونه آنالیز می شود؟

مایع مغزی نخاعی چگونه آنالیز می شود؟

مایع مغزی نخاعی یا همان CSF مایعی شفاف و بی رنگ است که در مغز و نخاع انسان وجود دارد. مغز و نخاع، سیستم عصبی مرکزی بدن را تشکیل می دهند. همه فعالیت‌هایی که ما  انجام می‌دهیم، توسط سیستم عصبی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۱۰ دیدگاه ها
 1. سکینه

  سلام خانم دکتر این مشاوره انلاین چجوریه میتونید مثلا جواب ام آر آی هم ببینید چون من راهم دوره اگ اینجوری باشه خیلی خوب میشه

  پاسخ
 2. مصطفی

  من لرزش دستم زیاده باید چه کار کنم ?

  پاسخ
  • دکتر فاطمه طاهریان

   سلام، لرزش دست به خوبی به دارو جواب میده. برای لرزش دست باید حضورا معاینه بشین ام ار ای سر بگیرین و بعد دارو تجویز میشه.

   پاسخ
 3. alireza

  سلام دکتر جان من یک سوال داشتم اگ میشه جواب بدین آیا ورزش بوکس باعث اختلال مغزی میشه؟

  پاسخ
  • دکتر فاطمه طاهریان

   ورزش حرفه ای بوکس که ضربات متعدد و سنگین به سر وارد میشه میتونه باعث آسیب مغزی بشه

   پاسخ
 4. علی

  سلام داداش من چند روز پیش زمین خورد و بیهوش شد . بیمارستانم رفتم سی تی اسکن دادم گفتن چیزی نیست. ولی الان حالت سرگیجه و تهوع دارم . به نظرتون باید چیکار کنم ؟

  پاسخ
  • دکتر فاطمه طاهریان

   سلام بله حتما باید معاینه بشید و ام آر آی یا سی تی اسکن بدید و جوابشو به متخصص نشون بدید.

   پاسخ
 5. محدثه

  ۷ ماه پیش پسر خاله من وقتی داشت کولرو درست میکرد برق گرفتش و ۱ هفته رفته توی کما ، و وقتی بهوش اومد حافظه کوتاه مدتش از کار افتاد و هنوز هم هر چی دکتر میبریم خوب نشده ، وتازگی ها بدنش خشک شده یعنی دست و پاش رو با درد زیاد تکون میده و بلند نمیتونه صحبت کنه

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *